محصولات

سیستم مانیتورینگ پله برقی/آسانسور RASTIN

رویکرد مجتمع­ سازی در صنعت ساختمان نیازمند توسعه همه جانبه در این حوزه می ­باشد. در این راستا سیستم­های بالابر خودکار همچون آسانسور و پله برقی بخشی جدانشدنی و رو به رشد می­باشند. تنوع محصولات و وجود نسل­های مختلف با تکنولوژی­های مختلف در این حوزه به پیچیدگی آن­ها می­افزاید. در نتیجه استاندردسازی، سهولت بهره برداری، مدیریت و نظارت یکپارچه این محصولات از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار می­باشد.

از طرفی افزایش تعداد سامانه­های تحت نظارت منجر به پیچیده­تر شدن ایرادیابی، پشتیبانی و نگهداری و در نتیجه نارضایتی بهره بردار و افزایش هزینه­های نگهداری و زمان رسیدگی خواهد شد.

به علاوه تجمیع داده­های تولید شده از محصولات این حوزه می­تواند به شناخت بهتر عملکردها، مزایا و معایب تکنولوژی­های مختلف و بطور کلی شناخت رفتار آن­ها منجر شود و نیز امکان افزایش ایمنی و هوشمندی را فراهم سازد.

سیستم مانیتورینگ و ایرادیابی راستین با هدف رفع این مشکلات طراحی شده است و می­تواند به عنوان یک گره هوشمند متصل به اینترنت سهولت بهره­برداری، ایمنی بیشتر، کاهش هزینه و زمان و در نتیجه افزایش بهره­وری را در این حوزه امکان پذیر سازد. این سامانه با امکانات متنوع، قابلیت توسعه و سفارشی­سازی و نیز خدمات پس از فروش منحصر به فرد خود می­تواند ابزاری کارآمد برای کاهش دغدغه­های مدیران مجموعه­های مسکونی، اداری و تجاری باشد.

دستگاه ترددشمارآنلاین جاده ای (iTCS)

دستگاه iTCS بخشی از سیستم ترددشمار آنلاین جاده ­ای می ­باشد که برای اندازه ­گیری و ارسال آمار ترافیک جاده ­های بین­شهری طراحی شده است. خروجی این سیستم برای ارائه ترافیک لحظه ­ای راه­ها، تشخیص مسیرهای مسدود و ارائه مسیرهای جایگزین، اطلاع رسانی به رانندگان، تخمین نیاز توسعه راه­ ها و دیگر پیش بینی ­ها و تحلیل ­های آماری کاربرد دارد و در نتیجه آن را به یکی از اساسی ترین نیازهای سازمان­ های راهداری و حمل و نقل جاده ­ای و مراکز مدیریت راه­ ها تبدیل کرده است.

این سیستم شامل یک دستگاه ترددشمار، مجموعه تجهیزات زیر و کنار جاده­ای (لوپ سنسور و پوشش­های محافظ، کیوسک و تجهیزات داخلی)، سرور مرکزی و سرور اصلی سازمان می­باشد، بدین صورت که آمار لحظه­ ای اندازه ­گیری شده توسط دستگاه از طریق بسترهای ارتباطی بیسیم یا سیمی به سرور مرکزی ارسال خواهد شد و پس از انجام پردازش­ های اولیه آماری از طریق اینترنت برای سرورهای اصلی سازمان حمل و نقل ارسال خواهد شد.

هر دستگاه ترددشمار توانایی شمارش، اندازه ­گیری سرعت و نیز  تشخیص کلاس خودروهای عبوری، ثبت و ارسال اطلاعات را دارد. قابلیت اعتماد بالا و توانایی کار کردن در بازه گسترده رطوبت و دمایی، در کنار تکنولوژی مورد نیاز برای اندازه­ گیری دقیق و مدیریت لینک بیسیم ارتباطی از جمله پیچیدگی­ های این دستگاه می­باشد. بعلاوه اینکه دستگاه باید قابلیت گزارش­گیری، تشخیص و رفع اشکال، جهت ارائه پشتیبانی آسان و بدون نیاز به حضور مستمر تیم پشتیبانی را دارا باشد.

مبدل صنعتی سینکرو به دیجیتال

این دستگاه یک مبدل صنعتی برای تبدیل سریع سیگنال­های سینکرو به دیجیتال می­باشد. سیستم­ های سینکرویی برای تنظیم موقعیت زاویه ­ای یک محور متحرک طراحی شده اند و در بسیاری از ماشین آلات و ابزارهای دقیق صنعتی با قابلیت اعتماد بالا کاربرد دارند. در این سیستم ها اطلاعات یک موقعیت در سیگنالهای AC سه سیمه نهفته می­باشد. برای اندازه گیری دقیق زاویه و موقعیت محورهای مبتنی بر کنترلرهای سینکرویی نیاز به یک مبدل دقیق می­باشد که بتواند سیگنال­ های سه سیمه سینکرو را به یک زاویه دیجیتال تبدیل نماید.

این دستگاه دارای 14کانال سه سیمه ورودی سینکرویی می­ باشد و قادر به تبدیل دقیق و سریع این سیگنال­ ها به دیجیتال در کسری از ثانیه می­باشد. از طرفی یک نمایشگر لمسی 10 اینچ HD، امکان نمایش دیجیتال زوایا را از طریق رابط گرافیکی زیبای دستگاه فراهم می­سازد.

دستگاه ردیابی خودرو (iVT)

این  دستگاه بخشی از سامانه ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان می باشد. این سامانه برای ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان حمل و نقل سازمانی طراحی شده است که شامل یک مرکز کنترل و یک دستگاه در هر خودرو می­ باشد. هر دستگاه دارای یک گیرنده دقیق GPS/GLONASS، برای تعیین موقعیت لحظه ­ای متحرک می باشد. از طرفی یک ارتباط بیسیم دوطرفه بین مرکز کنترل و دستگاه، برای تبادل اطلاعات مکانی و کنترلی برقرار می­ باشد.

بدین ترتیب رویت، کنترل و تبادل اطلاعات بین مرکز کنترل و خودرو امکان­پذیر می­شود. حافظه دستگاه می­تواند تمام اطلاعات مسیرهای پیموده شده را با جزییات کامل ذخیره و بازیابی نماید. هویت راننده از طریق کارت هوشمند یا اسکن انگشت راننده توسط ماژول اثر انگشت قابل تشخیص می باشد. در نتیجه در صورت دسترسی غیر مجاز، دستگاه می­ تواند مانع روشن شدن خودرو شود. دستگاه می­تواند به عنوان تاکسی متر نیز عمل نماید. قابلیت توسعه از نظر ارتباط با مراکز اخباری و اورژانسی مجاز و سازگار با استاندارد دستگاه، امکان پذیر می­ باشد. دستگاه با داشتن باتری داخلی می­ تواند رخدادهای لحظه ­ای را ثبت و ارسال نماید.

سیستم جامع ردیابی و مدیریت ناوگان، محاسبه دقیق پیمایش،تماس اضطراری

این  دستگاه دانش بنیان بخشی از سامانه ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان شرکت آیرود الکترونیک می­باشد. این سامانه برای ردیابی خودرو و مدیریت ناوگان حمل و نفل سازمانی طراحی شده است که شامل یک مرکز کنترل و یک دستگاه در هر خودرو می­باشد.

دستگاه دارای یک گیرنده دقیق GPS، برای تعیین موقعیت لحظه­ای متحرک می باشد. از طرفی یک ارتباط بیسیم دوطرفه بین مرکز کنترل و دستگاه، برای تبادل اطلاعات مکانی و کنترلی برقرار می­باشد. بدین ترتیب رویت، کنترل و تبادل اطلاعات بین مرکز کنترل و خودرو امکان­پذیر می­شود. حافظه دستگاه می­تواند تمام اطلاعات مسیرهای پیموده شده را با جزییات کامل ذخیره نماید. دستگاه می­تواند مسافت طی شده خودرو را حتی بدون GPS محاسبه و ارسال کند.

قابلیت توسعه از نظر ارتباط با مراکز اخباری و اورژانسی مجاز و سازگار با دستگاه، امکان پذیر می­باشد. دستگاه با داشتن باتری داخلی می­تواند رخدادهای لحظه­ای را تشخیص و ارسال نماید. از طرفی کیس ضدآب دستگاه به گونه ای طراحی شده است که امکان دسترسی به سیمکارت و آنتن های داخلی دستگاه را برقرار نمی سازد.

دستگاه iFleet

این دستگاه یک موقعیت یاب خودرو می­ باشد که موقعیت لحظه­ ای متحرک را بطور آنلاین برای مرکز کنترل ارسال می­ کند. وجه تمایز این دستگاه با دیگر ردیاب­ها، ماژول فرستنده/گیرنده داخلی آن می­ باشد که امکان برقراری ارتباط دو طرفه رادیویی برد کوتاه را با ادوات جانبی سازگار برقرار می­ سازد. دستگاه­های جانبی می­ توانند اطلاعات مربوط به یک کد متغییر، یک پارامتر محیطی، یک وضعیت لحظه­ ای چند سیگنال ورودی را به دستگاه اصلی ارسال نمایند. از طرفی دستگاه اصلی می­تواند برخی سیگنال­ های کنترلی را به دستگاه جانبی ارسال نماید یا اطلاعات حافظه داخلی خود را از طریق دستگاه جانبی تخلیه نماید. برد ارتباط رادیویی بین این دستگاه­ها تا 500 متر در فضای باز قابل دستیابی خواهد بود.

کنترلر صنعتی

این دستگاه یک کنترلر صنعتی چهار کاناله می­ باشد که ­می­ تواند وضعیت 4 کانال خروجی را بصورت دیجیتال کنترل نماید. به عبارت دیگر با این دستگاه می­توان 4 خروجی مختلف و مجزا را قطع یا وصل کرد.

با توجه به قابلیت استفاده تحت شبکه، دستگاه را می­توان براحتی توسط PC کنترل کرد. این ویژگی دستگاه را برای استفاده در پروژه­ های هوشمندسازی تحت شبکه­ های کامپیوتری بسیار مناسب می­سازد. از طرفی دستگاه دارای پورت ارتباطی سریال برای ارتباط با دیگر تجهیزات می­ باشد.

دستگاه دارای قابلیت اتصال سیم کارت و برقراری ارتباط پیامکی تحت شبکه موبایل می­ باشد. این قابلیت امکان کنترل بیسیم خروجی­ ها و استعلام بیسیم وضعیت لحظه ­ای ورودی و خروجی­ ها را فراهم می­ سازد. بدین ترتیب دستگاه را می­ توان در بسیاری از کاربردهای خانگی و صنعتی برای اعلام هشدار و مانیتورینگ وضعیت و نیز کنترل تجهیزات مختلف استفاده کرد.

کنترلر صنعتی (ISS)

ISS یک دستگاه صنعتی ناظر برای کنترل عملکرد و مانیتورینگ می باشد که دارای قابلیت ارتباط بیسیم با یک مرکز کنترل می­باشد. ارتباط بیسیم دستگاه با مرکز کنترل از طریق بستر موبایل می­ باشد که پوشش ارتباطی بسیار وسیعی را فراهم می­سازد. به عنوان مثال ISS می­ تواند در کنار دستگاه­ های­ ترددشمار خودرو، دوربین­های نظارتی، درون کابینت های شبکه، در آشپزخانه منازل و کارگاه­های صنعتی و …. نصب شده و با افزودن قابلیت ­های مانیتورینگ و کنترلی از وضعیت لحظه ­ای دستگاه­های متصل مطلع شده و با دریافت پیام­های کنترلی از مرکز کنترل یا تلفن همراه مجاز، به ساده ­تر شدن فرآیند نظارت و پشتیبانی آن­ها کمک کند.

بدین ترتیب کاربر یا پشتیبان دستگاه همیشه می­ تواند از آخرین وضعیت دستگاه و اشکالات پیش آمده برای آن مطلع شده و تا جای امکان، بدون مراجعه حضوری به محل دستگاه­ ها از طریق ارسال پیامک یا دستورات کنترلی بر بستر شبکه موبایل، آن را خاموش، روشن و یا مجدداً راه اندازی کند.

از طرفی دستگاه دارای یک پورت ارتباطی سریال سوییچ شونده می­ باشد که به ماژول GSM داخلی آن متصل شده است. این قابلیت امکان استفاده اشتراکی یک دستگاه دیگر را از امکانات ارتباطی دستگاه فراهم می­ سازد بطوریکه ماژول ارتباطی بطور پیش فرض در اختیار دستگاه جانبی خواهد بود و در صورت نیاز، ISS بطور موقت پورت سریال را برای پاسخ به استعلام­ های وضعیت لحظه ­ای و نیز دریافت دستورات کنترلی بدست خواهد گرفت و سپس آن را مجدداً به دستگاه جانبی تحویل خواهد داد. این ویژگی به کاهش قیمت دستگاه جانبی و کاهش تعدد سیم کارت­های بکار رفته در مجموعه کمک خواهد کرد.

کارتخوان RFID تحت شبکه

امروزه تکنولوژی RFID نقش بسیار مهمی در هوشمندسازی، سهولت و کنترل فرآیندهای اتوماسیون ایفا می­ کند. با استفاده از این تکنولوژی مشخصه یا هویت اشخاص یا اشیاء با بکارگیری کارت و کارتخوان قابل شناسایی خواهد بود. در نتیجه دسترسی­­، تردد، ثبت رویداد و دیگر اقدامات مورد نیاز در هوشمندسازی از این طریق امکان پذیر خواهد بود.

از جمله دیگر نیازمندی­ های خودکارسازی فرآیندها، امکان برقراری ارتباط امن، قابل اعتماد و سریع بین تجهیزات بکار رفته در طرح پروژه می­ باشد. با توجه به اینکه شبکه­ های کامپیوتری با معماری، پروتکل­ها و استانداردهای توسعه یافته و قابل اعتماد خود بهترین گزینه برای بستر ارتباطی این تجهیزات می­ باشد، از این رو تحت شبکه بودن کارتخوان­ های RFID قابلیت بسیار مطلوبی برای این کارتخوان­ ها به شمار می­ آید.

به علاوه استفاده از این کارتخوان­ ها در شرایط محیط بیرونی نیازمند طراحی مناسب و سازگار در این شرایط فیزیکی از نظر محدوده دمایی قابل کارکرد و دیگر پارامترهای صنعتی بودن آن می­ باشد.

از این رو در طراحی این کارتخوان­ های صنعتی نیازمندی­ های اشاره شده در بالا بخوبی دیده و مهندسی شده است تا تمامی قابلیت­ های یک کارتخوان صنعتی تحت شبکه را فراهم سازد.

دستگاه PoE Patch Panel

استاندارد PoE) Power over Ethernet) که برای تجهیزات شبکه تعریف شده است، به حذف منابع تغذیه تجهیزات End-Span در شبکه کمک بسیاری کرده است. طبق این استاندارد برق مورد نیاز تجهیزات شبکه بر روی کابل شبکه انتقال داده خواهد شد. دستگاه PoE Patch Panel برای تزریق برق مورد نیاز این تجهیزات بر روی کابل شبکه طراحی شده است.

این دستگاه که دارای 16 پورت می­ باشد، در کنار یک سوئیچ معمولی در یک کابینت استاندارد قرار گرفته و آن را اصطلاحاً PoE می کند بطوریکه سوییچ شبکه با واسطه این دستگاه به تجهیزات End-Span متصل می­ شود. از این طریق دیگر نیازی به استفاده از منابع تغذیه جهت تامین برق تجهیزات مصرف کننده وجود نخواهد داشت.

این دستگاه دارای دو مدل ساده و دوبل برای مصرف کننده­های کم مصرف و پرمصرف می باشد.